• Sipariş Hattı: 0553 241 40 67
 • info@asirorganizasyon.com
Cami Çıkışında Lokma Döktüren Firmalar

Cami Çıkışında Lokma Döktüren Firmalar

Admin Lokma 3219 3 Yorum

Sipariş Hattı

Lokma döktürmek Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş kültürümüzün anlamlı bir parçasıdır. Özellikle Ege Bölgesinde, İzmir’de lokma döktüren insanlara rastlamak mümkün.

Peki, nedir lokma döktürmek?

İnsanlarımızın, ustasıyla, makinesiyle, yeriyle lokmanın bütün sorumluluğunu alarak sevabına dağıtması olayıdır. Bu kültür İzmir’de çok yaygındır. İzmir dışında ise lokma döktürme işi genelde dini günlerde, sünnet düğünlerinde ve cami çıkışında yapılır.

Cami Çıkışında Lokma Döktüren Firmalar

Cami çıkışında lokma döktüren firmalar bile mevcut. Lokma döktürmek kültürü yardımlaşma ve dayanışma bakımından da oldukça önemlidir. Dikkat edilmesi gereken ise bu tür eylemlerde düzenli bir dağıtım sistemi kurulmasıdır. Herkes sırasını beklemeli, yardım amaçlı yapılmış bu uygulamada bedava lokma yeme isteğinden dolayı izdihamlara karşı tedbirler alınmalıdır.

Hayır Lokması Döken Firmalar

İnsanların birbirlerine karşılıksız yardım etmediği, arkadan iş çeviren, kibir ve egoyla dolu, her geçen gün doğayı daha çok kirleten günümüz dünyasında lokma döktürmek bizlere, güzel insanların da olduğunu, yalnız olmadığımızı, birbirlerine yardım eden insanların hala var olduğunuhatırlatıyor. Cami çıkışında lokma döktüren firmalar ücretsiz bir şekilde sevabın lokma döktürürken, bazı farklı niyetteki firmalarda isimlerinin duyulması, reklamlarının yapılması amacıyla bu uygulamayı yapıyor. 

Cami Çıkışında Lokma Döktürme Fiyatları

Ne olursa olsun, lokma döktürme eylemi kültürümüzün değerli parçalarından biri. Bu işi hayır için yapmak da tatlıyı daha güzel yapan nedenlerden. Her ne kadar teknoloji ve moda dünyasıyla önceki nesillerin yaşam tarzlarından gün geçtikçe uzaklaşsak da hiç unutulmayacak parçalara sahip olduğumuz için de ayrıca mutluyuz.

Cami Çıkışında Lokma Döktürme Fiyatları 700 TL den Başlamaktadır.

Nesilden nesile devam eden gelenek görenekler, uygulamalar bizi biz yapan kültürün parçalarıdır ve modern yaşamımızda kültürümüzün parçalarının unutulmaya yüz tutması gerçekten üzücü bir durumdur. Bu nedenle çeşitli uygulamalar gerçekleşmekte, bazı özel gecelerde eski oyunlar, gelenek görenekler anlatılmakta, yeniyi yaşarken eskinin unutulmaması için özen gösterilmekte. Cami çıkışında lokma döktürmek için bizimle ileteşime geçiniz.


Sipariş Hattı


Yorumlar (3)


 • avatar

  Sevgi Eren 23 saat önce

  2 Hafta öncesi babamın ruhuna 1000 kişilik lokma döktürdüm. Emeğinize elinize sağlık. Helal lokmam lokma döktürmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim.

 • avatar

  Uğur Atmaca 5 ay önce

  1,5 ay önce lokma döktürdük virüs bitsin tekrar istiyoruz ellerinize sağlık her şey çok güzeldi.

 • avatar

  Yusuf Derici 5 ay önce

  Ustam merhaba. Mahallemizin camisinde kandil akşamı rahmetli babamın ruhuna lokma döktürmek istiyorum nasıl yapıyoruz ?Yorum Yaz


guvenlik


Copyright © 2020 Helal Lokmam

Yukarı Çık
whatsapp İletişim