Lokma Yapılış Tarifi

Lokma Yapılış Tarifi

Lokma tatlısı cenaze törenlerinde, mevlitlerde ve kandillerde hayır işlemek için özel günlerde (işyeri açılışı ve sünnet töreni gibi) ise ikramda bulunmak amacıyla tercih edilmektedir. Hafif ve lezzetli bir tatlı olması nedeniyle sevilerek tüketilmektedir.

Helal Lokma’dan En Lezzetli Lokma Yapılış Tarifi

Kolay sunumu ve ölçülü porsiyonuyla özel günlerde ve hayır işlerinde lokma tatlısına olan ilgi oldukça fazladır. Şerbetli tatlılarla karşılaştırıldığında hafif olması tercih edilmesinin bir diğer nedenidir.

Helal Lokma firması olarak ustalarımız enfes tatta lokma hazırlayarak, taziyeye gelen eş, dost ve akrabalarınıza veya bir işyerinin açılışına özel gelen ziyaretçilerinize sunum yapıyoruz.

Lokmayı çıtır çıtır yapan kullanılan un, şeker ve yağın malzemesidir. Tabii ustanın maharetini de kenara atmamak gerekir. İşte Helal Lokma’dan en lezzetli lokma yapılışı..

Lokma için Gerekli Malzemeler

Hamuru için un (1 su bardağı), su (yarım su bardağı), kurumaya (1 tatlı kaşığı), toz şeker (1 tatlı kaşığı), tuz (1 çay kaşığı); kızartmak için ayçiçeği yağı (2 su bardağı); şerbeti içinse toz şeker (3 su bardağı), su (2 su bardağı) ve yarım limonun suyu kullanılmaktadır.

Ölçüler evde yapılabilecek oranlarda verilmiştir. Helal lokma olarak kullandığımız oranlar müşterilerimizin talep ettiği lokma adedine göre farklılık göstermektedir.

Her bir lokma aynı lezzet ve kıvamda mayalanarak pişirilmeye hazır hale getirilmektedir.

Lokma Yapılışı Tarifi

Hamur malzemeleri yoğrulduktan sonra 30-40 dakika mayalanmaya bırakılmalıdır. Kızartma işlemine başlamadan önce şerbet hazırlanmalı ve soğuk olarak uygulanmalıdır. Kabaran hamur iyice kızartılan ayçiçeği yağı içerisine atılır. Altlı ve üstlü olarak pişirilen lokmalar soğutulan şerbetin içerisine atılarak birbiriyle özleşmesi sağlanmalıdır.

Lokma Yapılış Tarifi

Evde hazırlayarak afiyetle tüketeceğiniz lokmalar, kalabalık gruplar için döktürüleceği zaman işinin ehli ustalara bırakılmasıyla daha iyi sonuçlar elde edilebilmektedir.

Bunun nedeni ustalarımızın hem mayalama hem de sıcak sıcak servisi konusunda uzmanlaşmış olmalarıdır. On binlerce kişiye aynı anda lokma pişirmek ve dağıtmak uzmanlık gerektirecektir.

Çıtır Çıtır Helalinden Lokma Servisi Yapıyoruz

Helal Lokma firmamız Cuma namazı çıkışı cami önlerinde, şehrin en işlek caddelerinde, işyeri açılışlarında, ölen kişinin ardından ve yakınlarınızın ölüm yıl dönümlerinde kalabalık insan gruplarına çıtır çıtır lokma servisi yapmaktadır.

Tam kıvamında bir lokma yapılışı konusunda ustalarımız marifetli elleriyle hijyene önem vererek mayalama işlemi gerçekleştirmektedir.

Kıvamının yerinde olması, kızarttığımız yağı ilk kez kullanmamız ve kaliteli malzemelerle hazırlamamız tadacağınız lezzetin yerinde olmasını sağlamaktadır.

Helal Lokma Servisi

İstanbul’un tüm semtlerine seyyar lokma arabalarımızla geliyoruz. Sizler hayır lokması hazırlık ve servis aşamasında herhangi bir iş yükü altına girmiyorsanız. Tüm malzemeleri ve servis ekipmanlarımızı yanımızda getiriyoruz.

Böylece davetlilerinize ikram için zaman ayırmıyor, diğer işlerinize vakit ayırma şansı buluyorsunuz. 15 yılı aşkın süredir aynı tarifle yaptığımız lokmalarla ve marifetli ustalarımızla İstanbul’un çeşitli noktalarında sayısız etkinlik ve hayır işlerinde yer almaya devam ediyoruz.

Firmamızdan sipariş vermek için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 
 
 
yukarı